"დავასუფთაოთ მსოფლიო - დავასუფთაოთ საქართველო"
| ► 20-22 სექტემბერს საქართველო დასუფთავების ყოველწლიურ საერთაშორისო კამპანიას –,,დავასუფთაოთ მსოფლიო“ ურთდება. ► კამპანიის ფარგლებში დასუფთავების აქციები ქვეყნის მასშტაბით1000-მდე ლოკაციას მოიცავს. ► გაიმართება კონკურსი „სუფთა რეგიონი 2019“ ✅ მსოფლიო დასუფთავების კამპანიის პარალელურად, საქართველოში პროექტი „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“ იწყება. ► პროექტის ფარგლებში დაგეგმილი ღონისძიებები თბილისში, საქართველოს 10 რეგიონში, 63 მუნიციპალიტეტსა და 4 თვითმმართველ ქალაქში განხორციელდება. ► პროექტებს საქართველოს გარემოს დაცვისა და სოფლის მეურნეობის სამინისტრო, „საქართველოს მწვანეთა მოძრაობა/დედამიწის მეგობრები - საქართველო“ და არასამთავრობო ორგანიზაცია „დავიცვათ საქართველოს სისუფთავე“ (KGT), ადგილობრივ და შვედ პარტნიორ-ორგანიზაციებთან, საქართველოს ბუნების მკვლევართა კავშირთან „ორქისი“, სსიპ გარემოსდაცვითი ინფორმაციისა და განათლების ცენტრსა და მყარი ნარჩენების მართვის კომპანიასთან თანამშრომლობით განხორციელებს. |