თამბაქოს ექსპორტი საქართველოდან 77%-ით გაიზარდა
| იანვარ-თებერვალში საქართველოდან თამბაქოს ექსპორტი 77%-ით გაიზარდა. ასეთია სტატისტიკის სამსახურის ოფიციალური მონაცემები. კერძოდ, მიმდინარე წლის 1-ელ ორ თვეში სიგარების, სიგარილებისა და სიგარეტების ექსპორტმა 17.6 მლნ აშშ დოლარი შეადგინა, მაშინ როცა გასული წლის ანალოგიურ პერიოდში ეს მაჩვენებელი - 10 მლნ დოლარი იყო. რაც შეეხება იმპორტს, საანგარიშო პერიოდში ამ სასაქონლე ჯგუფის იმპორტი შედარებით მცირედით - 22.9%-ით არის გაზრდილი. კერძოდ, საქსტატის ცნობით, 2019 წლის იანვარ-თებერვალში სიგარების, სიგარილებისა და სიგარეტების იმპორტმა 13.5 მლნ აშშ დოლარი შეადგინა, 2018 წლის ამავე პერიოდში კი 11 მლნ დოლარი იყო. |
15-04-2019 ივანე მაჭავარიანის შეხვედრა აშშ-ის ათასწლეულის გამოწვევის კორპორაციის აღმასრულებელ დირექტორთან |
18-02-2019 გერმანიის ეკონომიკური გაერთიანება (DWV), მის წევრ კომპანია - C-team management consulting-თან ერთად გიწვევთ ორდღიან პრაქტიკულ ტრენინგზე |
25-06-2019 დეპოზიტების მოცულობამ 24 მლრდ-ს გადააჭარბა |
24-05-2019 საქსტატი - საქართველოში მცხოვრები ოჯახები ყველაზე მეტ თანხას სურსათზე, სასმელსა და თამბაქოზე ხარჯავენ, ყველაზე ნაკლებს კი განათლებაზე |